Sazka Group

Obchodní podíl: 25%

Přehled

Sazka Group vznikla v roce 2016 na základě fúze gamingových aktivit společností KKCG a EMMA Capital. Je největším poskytovatelem číselných loterií v Evropě. Má podíl ve všech loteriích v kontinentální Evropě, kde jsou loterie pod soukromou správou. Za sázky v rámci portfolia společností Sazka Group utratí spotřebitelé přes 15 miliard EUR ročně a celková EBITDA činí více než 850 milionů EUR.

Sazka Group je jediným vlastníkem loterijní společnosti Sazka a.s. Je také největším investorem ve fondu EMMA Delta, který drží 33% podíl v řecké loterijní společnosti OPAP. V roce 2015 skupina získala 11,4% podíl ve společnosti Casinos Austria, nicméně právě probíhající transakce zvýší podíl skupiny v této rakouské společnosti na 51 %. Této hodnoty dosáhne Sazka Group v rámci konsorcia s rakouskou společností NOVOMATIC. V roce 2016 získala Sazka Group prostřednictvím společnosti Italian Gaming Holding 32,5% podíl ve společnosti LOTTOITALIA, jíž byla udělena licence k provozování italské loterie Lotto od prosince 2016.

Skupina Sazka dodržuje v plném rozsahu zásady odpovědného sázení. Všechny její společnosti jsou členy Světové loterijní asociace a jsou vázány předpisy, které tato asociace vydává.

  • OPAP
  • Sazka
  • CASAG
  • Lotto Italia