Novým generálním ředitelem pojišťovací služby RIXO.cz se stává Pavel Krbec

V souvislosti s nedávným převzetím on-line pojišťovací služby RIXO.cz skupinou EMMA Capital dochází s účinností od 19.5.2020 ke změně na pozici generálního ředitele (CEO) této společnosti. Dosavadního generálního ředitele Aleše Žárského nahradí Pavel Krbec.

 

„Aleš Žárský má velký podíl na tom, že se služba RIXO.cz dokázala změnit ze start-upového projektu ve velmi relevantního hráče na českém pojišťovacím trhu. I díky jeho přínosu dnes představuje službu, která je svými parametry zcela unikátní“, ocenil přínos Aleše Žárského partner skupiny EMMA Capital Tomáš Kočka.

Nový generální ředitel Pavel Krbec přešel do skupiny EMMA Capital společně s akvizicí společnosti RIXO.cz letos v březnu. Až dosud působil v roli jednatele společnosti RIXO.cz. Předtím pracoval čtyři roky ve společnosti Home Credit International jako ředitel pro onlinovou strategii. V letech 2014-16 působil ve švédské společnosti MTG (spolumajitel televize Prima) a předtím, od roku 2008, v TV NOVA. V obou společnostech zastával vysoké manažerské funkce pro oblast on-line vysílání.

„Na práci v nové funkci se velice těším. Věřím, že budeme schopni pojišťovací službu RIXO.cz dále úspěšně rozvíjet a postaráme se o to, aby byli naši klienti vždy pojištěni správně. Našim cílem je nabídnout lidem unikátní službu, díky které budou mít všechny pojistky uloženy na jednom místě ve své aplikaci a nebudou se muset o ně už nikdy více starat,“ řekl Pavel Krbec ke svému jmenování.

RIXO.cz je služba, která lidem bezplatně kontroluje jejich pojistné smlouvy a pomáhá je vylepšit. V praxi funguje tak, že klienti nahrají své pojistné smlouvy do internetového přehledu, RIXO jim je zdarma zkontroluje a ohodnotí RIXO indexem, poté hlídá termíny a včas doporučí, kde by bylo možné sjednat si pojištění za lepších podmínek, pokud je to možné.

Služba RIXO.cz zahájila činnost v polovině roku 2018 a od té doby už obsloužila 15 tisíc uživatelů. V březnu 2020 službu RIXO.cz zakoupila skupina EMMA Capital. 

O službě RIXO.cz

RIXO.cz je bezplatná online pojišťovací služba, která nemá v ČR konkurenci. Lidem šetří peníze za pojištění, udělá pořádek v pojistných smlouvách a pomáhá předcházet nesnázím s pojištěním.
Zdarma vytvoří online přehled pojistných smluv ze všech pojišťoven v ČR. U smluv zkontroluje, zda jsou správně nastavené, jestli kryjí vše podstatné, zda jsou výhodné. Ohodnotí je RIXO indexem, který na stupnici 1-10 udává, jak výhodná je smlouva oproti jiným na trhu. Zákazníci ve službě mohou velmi snadno uzavřít nové pojištění. RIXO.cz také hlídá důležité termíny smluv a pomůže s pojistnými událostmi.  V březnu 2020 službu RIXO.cz zakoupila skupina EMMA Capital.

Kontakt:

Pavel Zuna
Ředitel pro vnější vztahy
Emerging Markets Capital, a.s.
Na Zátorce 672/24
Praha 6
Tel.: +420 226 291 600
E-mail: [email protected]

 

Stáhnout tiskovou zprávu