Mailstep

Obchodní podíl: 100%

Přehled

Akciová společnost Mailstep (v obchodním rejstříku zapsaná jako Mail Step) vznikla v roce 1994. Už předtím, od roku 1990, ji však její zakladatel Jan Rozlivka provozoval jako start-upové podnikání fyzické osoby. V současnosti tak má firma již vice než třicetiletou historii.

Původně byla společnost zaměřena na balení, fulfillment a distribuci materiálů pro mediální domy a postupně se stala lídrem na trhu fulfillmentu a finishingu v celé České republice. Její služby využívá více než 200 významných českých i mezinárodních e-shopů, jimž Mailstep připravuje přes 10 tisíc zásilek denně a doručuje je do více než dvou stovek zemí.

Společnost nabízí svým zákazníkům komplexní logistická řešení postavená na vlastním informačním a technologickém know-how. Využívá přitom provozní a skladové plochy o výměře přes 32 tisíc metrů čtverečních a nejmodernější balicí linky. 65% připravených zásilek putuje do zahraničí – zejména do států Evropské unie a Velké Británie.

Skupina EMMA Capital vstoupila do společnosti Mailstep v roce 2021. V roce 2024 se osamostatnila divize finishingu pod názvem MailFinish a následně do ní zakoupením 50% podílu kapitálově vstoupila První novinová společnost, a.s. (PNS). Ve stejném roce bylo dokončeno postupné navyšování podílu EMMA Capital v samotném Mailstepu (nyní orientovaném čistě na fulfillment). EMMA se tak stala jediným vlastníkem této společnosti.

Navštívit web...