Entain CEE

Obchodní podíl EMMA Group: 22,5%

Přehled

Společnost Entain CEE vznikla v roce 2022 poté, co EMMA Capital prodala 75% podíl v chorvatské gamingové firmě SuperSport společnosti Entain, která je světovým lídrem daného odvětví. Oba partneři pak vložili své podíly do společného podniku s názvem Entain CEE. EMMA Capital tak v tomto společné podniku držela podíl ve výši 25%.

Samotná společnost SuperSport byla založena v roce 2000 a postupně se vypracovala do pozice největší sázkové kanceláře v Chorvatsku. V současnosti SuperSport nabízí jak on-line sportovní sázky a klasické sázení v pobočkové síti, tak i internetové gamingové produkty a virtuální sportovní hry.

V dubnu roku 2018 se stala se strategickým partnerem společnosti skupina SAZKA Group, která získala v SuperSportu podíl ve výši 67%. Tento podíl po rozdělení aktiv SAZKA Group mezi oba její akcionáře (KKCG a EMMA) připadl skupině EMMA Capital. Ta pak dokoupila od minoritního akcionáře i zbývající třetinový podíl a až do transakce s Entainem v roce 2022 tak byla jediným akcionářem SuperSportu.

V roce 2023 realizovala společnost Entain CEE další velkou akvizici: koupila 99,28 procentní podíl v největší polské sázkové kanceláři STS. Její předchozí majoritní akcinonář, rodina Juroszekových, pak vstoupila do společnosti Entain CEE úpisem 10% akcií. Podíl EMMA Capital v Entain CEE se tak snížil na 22,5%.

Samotná společnost STS vznikla v roce 1997 jako sázková kancelář nabízející sportovní sázky prostřednictvím pobočkové sítě. V roce 1999 společnost koupil dlouholetí majoritní vlastník, rodina Juroszekových. Dnes společnost STS nabízí polským zákazníkům sportovní sázky nejen v rámci pobočkové sítě, ale také prostřednictvím vlastní internetové platformy a součástí portfolia produktů jsou i živé karetní a virtuální sportovní hry. V prosinci 2021 společnost vstoupila na Varšavskou burzu a stala se tak největší veřejně obchodovanou společností svého druhu v regionu střední a východní Evropy.