BoxNow

Obchodní podíl: 87,5%

Přehled

Společnost BoxNow byla založena v Řecku v roce 2021, o rok později rozšířila svou působnost i do Bulharska a Chorvatska, v roce 2023 pak na Kypr. Jedná se o poštovní kurýrní službu zaměřenou na doručování zásilek objednaných v internetových obchodech i mezi uživateli navzájem. Distribuce probíhá pomocí boxů, tzv. APM – Automated Parcel Machines.

Společnost svým dosahem pokrývá většinu populace v daných zemích a nabízí jim dodání zboží ve stejný nebo následující den. Její boxy jsou přístupné nepřetržitě a zákazníci mohou jejich prostřednictvím zásilky rovněž odesílat či vracet. 95% boxů je napájeno sluneční energií.

BoxNow vybudoval ve velmi krátké době největší síť těchto boxů v daných zemích. Společnost jich provozuje více než tři tisíce, spolupracuje s více nez než dvěma tisíci internetovými obchody i kurýry a dále rychle roste. Tomu napomáhá i plně interní řešení v oblasti informačních technologií.

EMMA Capital drží v Box Now podíl ve výši 87,5%, zbývající menšinový podíl náleží společnosti PCP Public Capital Partners.

Navštívit web...